24-05-05

Benfica E Roesealre Campião

a todos os Portugueses e supporters do benfica e de Roeselare Muitos Felicitações.Aan alle Belgo-Portuguezen die supporter zijn van Benfica en Roselare HARTELIJK GEFELICITEERD MET DE KAMPIOENENTITTEL.Heraldo

Benfica A Gloriosa

Pos.

TeamPldWDLGFGAPts
1Benfica341987513165
2Porto3417116392662
3Sporting341879663661
4Braga3416108452858
5Guimarães3415910382954
6Boavista34131110394350
7Marítimo3412139393249
8Rio Ave3410177353547
9Belenenses3413714383446
10Setúbal34111112464544
11Penafiel3413417395343
12Nacional3412517464841
13Gil Vicente3411716344040
14Leiria3481412293638
15Académica3491114294138
16Moreirense3471314304334
17Estoril348620385530
18Beira-Mar3461216305630

Pld: Matches playedW: WonD: Drawn
L: LostGF: Goals forGA: Goals against
Pts: Points

Press Association 2004/05. All rights reserved.




                                                                      E AGORA ROESELARE

                                                                          Um SONHO SERIA

18-05-05

Nieuws Uit de Muziekwereld

Zoals reeds eerder aangekondigd is Peter hier met het eerste muzikel nieuws rechtreeks uit Portugal.Wie nu reeds op vacantie is in de regio,zeker niet te missen.
6ª edição do Grémio ao Vivo volta a ter uma das melhores bandas nacionais, os Norton.
 
em junho  TOM BARMAN !!!!!!!!
 
 
peter


15-05-05

Nationaal feest van Portugal

Olá
Het is eindelijk zover.Het is nu Oficieel , vanuit onze vereeniging gaan wij op 12 juni naar Brussel welbepaald naar de Place Van Meenen in St Gillis.Het vertrek zal gezamelijk gebeuren van aan het station te Brugge zoals telkenjare (Zie Bijlage)
Nieuwigheid is dat we na terugkeer nog aan tafel gaan voor ribbetjes op zijn portuguees in ons aller Casa Videira . Meer hierover op de eenige echte site van vlaanderen - Lusitania  www.vlaanderen-lusitania.com. Het Spreekt voor zich dat iedereen nog persoonelijk zal verwittigd worden.
 
Até a Vista em  Bruges e Bruxellas

11-05-05

Vlaanderen -Lusitania

"Vlaanderen-Lusitania" is een vereeniging die tot doelstelling heeft om de portuguezen en de vlamingen dichter bij elkaar te brengen en de portugueese cultuur te promoten in ons belgieland (Zie Link).
telkens als u in het vervolg de afbeelding van de portugeese gitaras ziet zal het zijn om  jullie een of andere festiviteit aan te kondigen die steeds doorgaat in ons klublokaal "Casa Videira".
laten we er dan maar onmiddelijk mee beginnen:
Zaterdag 14 Mei  was er een spreekbeurt door de heer Francisco Barradas Vertegenwoordiger van de portugueese gemeenschap in Belgie.Wij waren met zowat een 25 tal leden , zeg maar de harde kern van onze vereeniging .Helaas kon het voetbal niet doorgaan om dat de zender werd gecodeerd vanuit portugal .Pech dus,maar we hebben het niet aan ons hartje laten komen en wij hebben gevierd tot zowat drie uur in de morgen na een prachtige spreekbeurt van de Heer Barradas die ieders intersse genoot
Até a vista!
het bestuur, de medewerkers en de sponsors:
fam. Bart Reckelbus-Clara da Silva Fraga, voorzitter
fam. Francisco dos Santos Ferreira-Sandra Vansteelandt, ondervoorzitter
fam. Herald Thienpont-Rita Verhanneman, penningmeester
sra.dta. Katrien Coene, secretaris
fam. Geert en Marijke Brabant, medewerkers
dhr. Robert Kerremans, medewerker
fam. Manuel en Christina dos Santos, medewerkers
dhr. Louis Ponette, medewerker
Zwitsere Electronica, satelietcenter, sponsor
Vilanova, Portugese wijnen, sponsor
Alimentar, Portugese wijnen en voeding, sponsor
 


 
 

Lisboa, estamos a chegar!
 
De vzw Vlaanderen-Lusitânia organiseert een mini-trip naar Lissabon, de Portugese hoofdstad, tussen 29 oktober en 1 november. Naargelang de wensen van de deelnemers kan de reis nog uitgebreid worden en het programma ingevuld worden. Alvast leden van de vzw die beide talen machtig zijn (Portugees en Nederlands) en Lissabonkenners zullen het gezelschap vergezellen.
 
Vermoedelijke kostprijs zal iets worden tussen 480 en 530 euro per persoon. Het maximum aantal deelnemers wordt beperkt tot 20. Meer info kun je krijgen bij Katrien, telefoon 0476-56 80 82 vanaf 16 mei.
 
Een aanrader! Leden van de vzw krijgen 50 euro korting.
 

 












Sandy Dog

Sandy dog is een van de betere hondenkennels in portugal met een ruime keuze aan en een goede verzorging van de dieren.
zoals reeds vermeld wordt Sandy Dog opengehouden door Sandra en haar moeder.
De kennel is steeds te bereiken onder hetzelfde nummer die men terugvind  onder de naam nadia

10-05-05

Pieter Ruben

De mooiste verbinding die men kan hebben tussen portugal en belgie.Zoals reeds gezegd pieter ruben is het zoontje van Peter (belgisch) en Ana (Portuguese) en dus onze laatste aanwinst in de reeks van belgen in Portugal,zij het dan dat hij natuurlijk meer portuguees is dan belgisch,maar hoe dan ook het is ons aller schattebout





Peter (Le Divan )

De volgende die ik ga voorstellen is de Peter.
Peter is eerst en vooral een heel goeie vriend die jaren terug in portugal is verzeild  geraakt en er is blijven plakken bij de lieftallige Ana in Sesimbra. Ondertussen hebben deze al een zoontje die zowat de ooogappel is van iedereen en het guitigste ventje dat ik ooit ben tegengekomen (zeg nu zelf maar).
Peter is door de jaren een echte Portuguees geworden in zoverre  zelfs  dat hij reeds gewerkt heeft voor de portugueese
Televisie. Heeft de ondertussen de reeds zeer bekende groep "Le Divan" opgericht  (Zie Link) en is zich meer en meer als een van de betere promotoren van allerhande optredens aan het profileren.
Peter zal in deze rubriek trouwens zelf af en toe aankondigen welke optreden er gebeuren tijdens de verlofperiodes
en verder het reilen en zeilen van musikaal portugal in de verf zetten.
Verder gaat hij dan ook laten weten waar de bands die eventueel in Portugal zouden willen toeren bij hem terecht kunnen
tot hier deze eesrte informatie


07-05-05

Donna Nadia

Zoals beloofd ga ik nu even de belgen voorstellen die in de omgeving van Caparica wonen, omdat deze mensen steeds bereidt zijn om de landgenoten te helpen met problemen .
 Laten we dan maar onmiddelijk beginnen met een naam als een klok in Caparica namelijk " Nadia".Nadia is Belgische maar woont al meer dan 25 jaar in Portugal en was de uitbaatster van het bekende en uitstekende Pension ALENTEJANO in Caparica . Met de pensioengerechtigde leeftijd in zicht is Nadia gestopt met deze aktiviteit om bij haar dochter te gaan wonen  in Fernão Ferro en samen met deze laatste de hondenkwekerij "Sandy Dog " verder uit te baten . Sandy Dog wordt bij de portuguezen aanzien als de beter zaak om zich een dier aan te schaffen.Nadia en dochter zijn te breiken via het nummer 00351 21 0879850


04-05-05

De Belgen in Portugal

Het is de bedoeling om de volgende dagen eens de belgen die in de omgeving van Costa de Caparica wonen in de verf te zetten,te meer daar deze laatste steeds bereid zijn om een handje toe te steken als hun landgenoten in de problemen komen in hun geliefde Portugal.




01-05-05

Tarquino

Braziliaanse bar op de Esplanade vlak aan zee.De plaats waar de jeugd tot diep in de nacht aan het feesten gaat

O Petisco

de plaats bij uitstek om s'avonds een terrasje te doen.Leuke uitbaters en steeds open tot in de vroege uurtjes

De Macuta

Zoals ik reeds eerder vermelde the please to be.
Het eten is er naar belgische normen nog vrij goedkoop en prijs/kwaliteit meer dan behoorlijk

de Inwoners

Caparica bestaat uit een grote winkelstraat die van de zee naar de Praça de Pescadores loopt
rond dit marktplein heb je verschillende restaurants en terrasjes waar het s'avonds heerlijk vertoeven is.
Zo heb je de MACUTA bij João waar je altijd terecht kunt voor een lekkere hamburger,Bifana of Prego.Bij O Petisco is dan weer mijn lievelingsbar . De uitbaters zijn vriendelijke mensen er wordt een zeer frisse pint besteld en men kan er terecht tot in de late uurtjes.
In de vele zijstraatjes kan men ook enkele gezellige restaurantjes vinden één daarvan is de restaurant XL bij Alex.Weliswaar iets duurder dan de gewone portugeese eettent maar de klasse druipt er af ,werkelijk om je vingers af te likken.
Bij dit alles mag men niet uit het oog verliezen dat Caparica vooral een rustig stadje is waar de mensen s'avonds samentroepen om rustig te keuvelen over koetjes en kalfjes en de gebeurtenissen van de afgelopen uren.
Wie niet zo restaurant minded is vindt dan waarschijnelijk zijn gading in de vismijn die zich midden op Praça de Pescadores bevind en waar men een dagvers visje kan kopen voor thuis.
Later nog enkele sfeerbeelden over dit alles
Heraldo